6. Sayı | Röportaj | Fikret Yıldız
1895 Defa Görüntülenmiştir
TELİF HAKLARI VE KORSANLA MÜCADELE, SOSYAL SORUMLULUKTUR
 TUTAP ( Turizm ve Tanıtma Platformu ) telif haklarına duyarlılığı artırmak ve korsanla mücadelenin sosyal bir sorumluluk olduğundan hareketle, kamuoyunu bilinçlendirmek adına yeni bir Platform oluşturacak.
 
“Telif Hakları ve Korsanla Mücadele Sosyal Sorumluluktur” üst başlığı altında faaliyetlerini sürdürecek olan platform, korsan ürünler ve yayınlar neticesinde mağduriyet yaşayan tüm kesimlerin haklarını korumak adına çalışmalar yapacak ve projeler üretecektir.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı, meslek birlikleri, yerel yönetimler ve ilgili STK’lar ile görüşmeler yapılarak bu çerçevede görüş alışverişinde bulunulacak, bugüne kadar yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alınacak ve gerekli materyaller temin edilecektir. İlk aşamada kamuoyunu bilinçlendirmek adına kısa vadede yapılacak çalışmalar hayata geçirilecektir. 
 
TUTAP’ın öncülüğünde gerçekleştirilecek oluşum için Kültür ve Turizm Bakanlığından bir yetkilinin de yer alacağı toplantılar organize edilecektir. Bu toplantılarda tüm meslek birliklerini temsilen birer kişi olacak ve uygulama safhalarını, atılacak adımlar ile alakalı bilgileri kendi ilgili makamlarına ileteceklerdir.   
 
 
2012 YILINDA YÜRÜTÜLECEK ÇALIŞMALAR
 
KAMUOYUNU BİLİNÇLENDİRECEK TANITIM FİLMLERİ
Korsanla mücadelenin önemine dikkat çekecek Kamu Yararına Spot tanıtım filmleri hazırlanacak.
Bu filmler için akılda kalıcı ve etkileyici sloganlar tespit edilecek.
Kamuoyunun beğenisini kazanmış tanınmış kişilerin yer almaları sağlanacak.
RTÜK desteği sağlanarak, sosyal sorumluk kapsamında tüm ulusal, yerel televizyon ve radyolarda yayınlatılacaktır.
Bu filmlerde korsan yüzünden yüz binlerce kişinin yaşadığı mağduriyete, ülke ekonomisine verdiği zarara, insan haklarına aykırılığı ile bu durumun yarattığı sosyal çöküntüye ve gayri ahlaki duruma dikkat çekilecek.
 
Bu olumsuz tablonun ülkemizin ekonomisine, sanatçısına, eser sahiplerine ve yapımcılara verdiği büyük kayıpların yanı sıra, Türkiye’nin yurtdışındaki imajına ve marka değerine de zarar verdiğini unutmayalım. Yapılacak çalışmaların neticesinde haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı, tüm mağdurların içinde yer alacağı topyekûn bir mücadele başlatılacaktır. TUTAP da bu Platformun öncüsü olarak ülkemizin tanıtımına ve imajına pozitif katkılar sağlamayı hedeflemektedir.
 
 
Diğer Makaleler
 » TÜRK MUTFAĞI VE SOSYALLEŞME
 » 100 ünlünün 100 portresini hazırlayan Ressam
 » BÜRYAN KEBABI TARİHÇESİ VE YAPILIŞI
 » Çal Mağarası
 » D ITM Texpo Eurasia 2012 29.Tekstil, Dokuma, İplik, Terbiye, Örgü
 » Dünyanın Yedi Harikasından Biri Bodrum Halikarnas Mozolesi
 » Kangal Doktor Balıklar
 » KAZAZİYE SANATI
 » Kelebekler Vadisi, Muğla
 » Konya Mevlana Müzesi
 » MACARİSTAN’DAKİ TÜRK ANITLARI
 » Rüzgâr Türkiye'nin lehine esmeye başladı
 » ŞİFALI İNCİ MAYDANOZ
 » TABLOLARINA MODELLİK EDEN RESSAM
 » TERS LALENİN ANAVATANI: TÜRKİYE
 » TÜRKİYE’NİN İLK TANITIM KLİBİ GALASI 30 MAYIS’TA İSTANBU
 » Türkiye’nin Tanıtımında ve Turizmin gelişmesindeki hayati pro
 » TÜRKSOY’LA NEVRUZ ATEŞİ TÜM TÜRKİYE’Yİ SARIYOR
 » Uluslararası İstanbul İplik Fuarı
Birincidergisi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Birincidergisi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Copyright © 2000-2012 Birincidergisi.com