3. Sayı | Belediyeler |
2090 Defa Görüntülenmiştir
ANTALYA
Dünyada en çok ziyaret edilen üçüncü şehir
 
Turizmin başkenti Antalya
Antalya ulu önder Atatürk’ün dediği gibi “hiç şüphesiz dünyanın en güzel yeridir. Singapur kent olarak kabul edilmediği takdirde, dünyada en çok turist kabul eden üçüncü il konumunda olan Antalya turizmin başkenti ve dünyada en çok ziyaret edilen üçüncü şehirdir. 

 
Yılın 300 gününü güneşli geçiren en önemli turizm destinasyonlarından olan şehrimiz Türk turizminin amiral gemisidir. Antalya Türk turizminde yatak kapasitesi anlamında ülkemizin % 44’ünü, gelen ziyaretçi anlamında ise % 40’ını kapsamaktadır. Singapur kent olarak kabul edilmediği takdirde, dünyada en çok turist kabul eden üçüncü il konumunda olan Antalya turizmin başkenti ve dünyada en çok ziyaret edilen üçüncü şehirdir.  Devlet ve turizm sektörünün işbirliği bence en güzel Antalya’da hissedilmektedir. Birbirimizden güç alıp çok büyük projelere imza atıyoruz. Elbette ki bu şehrin değerleriyle ve artıları ile birlikte mülki idari amiri olmak gurur ve onurun yanı sıra büyük sorumlulukları da beraberinde getiriyor. 
 
 
Antalya artık bir markadır. Akdeniz çanağında tüm dünyanın tercih ettiği en önemli turizm destinasyonudur. Elbette ki yetinmemeli, yenilikler eklemeliyiz ve turizmi 12 aya yayabilmek için alternatif turizmi hayata geçirmeliyiz. Hedefimiz 15 milyon - 20 milyon misafir olmalıdır. Ama bunu yaparken de hizmet kalitemizden asla ödün vermemeliyiz.
 
Görsel alanlarda düzenlemeler yapılması lazım. Yani gözümüzün önündeki bir kirlilik varsa bunları da yok etmek kamu adına temel amaçlarımızdan bir tanesi.


 ALO 179 Turizm Çağrı ve Danışma Merkezi, ayrıca Turizm danışma bürosu, Cumhuriyet Meydanı, Yivli Minare ve çevresi Antalya’nın en önemli merkezidir. Burada tarihi bir binada turistlerin daha rahat bilgi alabileceği alana dönüştürdük. Katkısının ne kadar yüksek olduğunu gördük.
 
Ayrıca Antalya tarımsal değerleriyle de öne çıkan bir şehirdir. Özellikle EXPO 2016 ile bu değerler tüm dünyaya daha iyi anlatılacaktır. Ülkemizin ve Antalya’nın ekonomisine, turizmine önemli katkılar sağlayacak olan EXPO 2016’ya yaklaşık 100 ülkenin katılması ve 8 milyon kişinin ziyaret etmesi öngörülmektedir
 
Tohumculukla iştigal eden Antalya’da 100’ün üzerinde firma var. Tohumculukta bir şehir efsanesi vardır, ‘İsrail’den alıyoruz’ gibi. Hayır, biz onlardan aldığımız gibi onlara da ihraç ediyoruz. Çok ciddi bir tohumculuk sektörümüz var. Yerli genleri koruma noktasında da hassasiyetleri var. Bu da bizim insanımızın başarısıdır.
 
 

Hedefimiz, Antalya’mız ve Batı Akdeniz Bölgesinin bir bütün olarak kalkınması ve refah seviyesi en yüksek bölge olmasıdır.
 
Batı Akdeniz Bölgesi turizmin her türünün yapılabildiği, kültürel ve doğal varlıkların günümüze kadar koruna geldiği bir Bölge olmanın yanında tarım, sanayi ve turizmde her geçen gün yeni atılımlar gerçekleştiriyor. Başta Antalya, Isparta ve Burdur illerinin ekonomik kalkınmasını sağlamak üzere kurulan Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşlarımızla yerli ve yabancı yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Türkiye’de yatırımcılar için Bölgemiz çok büyük bir potansiyeli bünyesinde barındırmaktadır.
 
 
Antalya İnanç Turizminde de BİRİNCİ
 
Antalya da en çok ziyaret edilen İnaç merkezlerinin başında Demre gelmektedir. Hıristiyanların kendi inançlarına göre hacı oldukları Noel Baba’nın anıldığı bu şirin ilçeyi yılda yaklaşık 600 bin Turist ziyaret etmektedir. Antalya’nın doğusunda yer alan Perge Antik şehri ile Aspendos ve Side antik kenti yoğun Turist ziyaretlerinin yaşandığı önemli merkezlerdir.
 
  
Multimedya
Antalya
Diğer Makaleler
 » BURASI KUZEY KIBRIS
 » ABD'Lİ UDİ SCOTT WILSON
 » ALTINOLUK
 » Azerbaycan
 » Çölde Teknoloji Raksı
 » Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Sayın Orhan Birdal
 » Dizilerden Daha Büyük Tanıtım Düşünemiyorum
 » GOYA
 » İnanç Rotası
 » Kartpostal Şehri Amasya
 » Kına Gecesi
 » Orhan GENCEBAY
 » SCHAUİNSLAND-REİSEN
 » T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımc
 » Turizim de 2012 Hedefleri
 » Turizm Cenneti Belek
 » TÜRK DAMAK TADINI VE YEMEKLERİNİ ORTADOĞU PAZARINA SUNAN KİŞİ
 » Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip BİRİNCİ ilçesi
 » Türkiyeyi karış karış gezen büyükelçi
Birincidergisi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Birincidergisi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Copyright © 2000-2012 Birincidergisi.com