4. Sayı | Röportaj |
2183 Defa Görüntülenmiştir
Ercanlar Otomotiv’den üst segment araçlara özel hizmet

 1922 yılından bu yana otomotiv sektöründe yer alan Ercanlar Otomotiv, Ankara’da ithal otomobil satışı ve servisi konusunda deneyimli bir marka olarak biliniyor. Ercanlar Otomotiv’de üst segmentte yer alan tüm özel otomobiller için yedek parça ve servis hizmeti sağlanırken, her marka aracın garantili otomatik şanzıman tamiri de yapılıyor. Firmanın üçüncü kuşak temsilcisi Haydar Ercan’la Ercanlar Otomotiv’de sunulan tüm bu hizmetleri konuştuk. 
 
Ercanlar Otomotiv’de verilen hizmetler neler?

Ercanlar Otomotiv olarak Avrupa ve Amerika’dan kişiye özel otomobillerin ithalatını gerçekleştiriyoruz. Amerika’dan ithal ettiğimiz klasik otomobillerin restorasyonunu yapıyoruz. Bunun yanı sıra Ercanlar Otomotiv, Bosch Car yetkili servisi olarak 5 bin metrekare kapalı alanda hizmet veren 3S bir plaza olma özelliği taşıyor.
 
3S’den kastınız nedir?

3S, satış, servis, satış sonrası bütün hizmetleri kapsıyor.
 
Hangi otomobillere servis hizmeti veriyorsunuz?

İthal ettiğimiz otomobil markaları olan BMW, Audi, Porsche, Mercedes, Land Rover, Ferrari, Lincoln, Cadillac, Corvette, Chevrolet, Jaguar ve Chrysler marka farklı modellerdeki tüm otomobillerin teknik altyapısı ve diagnoz cihazları firmamız bünyesinde bulunduğu için tüm ihtiyaçları kaporta, boya, servis, boya koruma, detaylı iç temizlik, restorasyon, lastik, egzost emisyonu, sigorta , yedek parça, aksesuar yani kısaca otomobil ile ilgili aklınıza gelecek her destek ve hizmeti sunuyoruz.
 
Üst segmentte yer alan otomobillere yönelik sunduğunuz hizmetlerden bahsedebilir misiniz?

Ercanlar Otomotiv olarak Türkiye’de servis hizmeti bulmakta zorluk yaşanan seçkin ithal markalara özel servis hizmeti veriyoruz. Üst segmentte yer alan Cadillac Escalade, Amerikan Ford, Porsche, Lincoln, GMC kamyonet, Nissan Skyline GT-R, Range Rover Sport,  Range Rover Evoque, Chrysler gibi özel otomobillerin orijinal yedek parçalarını temin edip her türlü servis hizmetini sağlıyoruz. Örneğin Porsche’nin yedek parçasını ithal eden, servis ve diagnostik test hizmeti veren Türkiye’deki sayılı özel servislerden biriyiz. Bu tarz özel araç sahipleri herhangi bir problem yaşadıklarında nereye başvuracaklarını bilemiyorlar. Ercanlar Otomotiv, tüm bu özel araç sahiplerinin araçlarını güvenle emanet edebilecekleri bir adres. Resmi kurumlar için Amerika’dan ithal üst segment araç ihalelerine giriyoruz. Bizi seçmelerinin nedeni hem yılların verdiği güven hem de satış sonrası hizmet sunmamız. Müşterimiz bizden bir otomobil aldığı zaman satış sonrasında burada diagnostik test cihazının ve yedek parçasının olduğunu biliyor. Bu hizmeti yalnızca bizden otomobil alan kişilere değil Türkiye’nin farklı şehirlerinden tüm özel otomobil sahiplerine sunuyoruz.
 
“Her marka aracın garantili otomatik şanzıman tamirini yapıyoruz”

Sunduğunuz diğer hizmetler neler?

Her marka aracın garantili otomatik şanzıman tamirini yapıyoruz. Marka ayırımı yapmadan her marka araç için bu hizmeti sunuyoruz. br />  
Satış sonrası otomobillerinizin garantisi var mı?

Sattığımız bütün otomobil markaları şirketimizin ve üretici firmanın garantisindedir.
 
Birçok otomobil firması “grey market”ten alınan otomobillerin garanti kapsamında olmadığını ve servis hizmeti vermediklerini söylüyor. Siz bu konuda ne söyleyeceksiniz?

Avrupa standartlarında otomobil ithal ettiğimiz için Türkiye’deki bütün yetkili servisler bizim ithal ettiğimiz otomobillere garanti kapsamında hizmet verirler. Bunlar olmasa dahi biz ithal ettiğimiz tüm otomobillere marka ve model farkı olmaksızın kendi servis bünyemizde iki yıl üretici garantisi veriyoruz.
 
Yetkilisi olduğunuz servis ve markalar neler?
 
Biz Bosch Car yetkili servisiyiz. Ayrıca Egzost emisyonu, 101 nokta araç ekspertizi, Good Year, Dunlop ve Continental lastik bayiliği ve jant mümessilliği yapıyoruz. 14 kasko sigorta şirketinin de anlaşmalı yetkili servisiyiz. 

Diğer Makaleler
 » “DÜNYA GÜZELİ” VAN KEDİSİ
 » 2012 yılı Türkiye'de Çin Kültür Yılı
 » BELÇİKA LEZZETİ – 2012 GASTRONOMİ YILI
 » BİR RÜYADIR PRAG
 » EUROVISION’DA YENİ YÜZÜMÜZ – CAN BONOMO
 » FARKLI ZEVKLERİN BULUŞMA NOKTASI: TURİZM CENNETİ ALMANYA
 » GEÇMİŞTEN GELEN SES!
 » KAPALIÇARŞI’DAN DÜNYAYA
 » KÜLTÜR BAKANLIĞI TANITMA GENEL MÜDÜR YARDIMCISI İBRAHİM YAZAR
 » MEDENİYETLERİN VE İNANÇLARIN BAŞKENTİ HATAY
 » Meşhur tabloların hikâyeleri MODIGLIANI
 » Mor Sümbül Mü Yoksa Karanfil Mi ?
 » PERİLER DİYARI KAPADOKYA’NIN BAŞKENTİ GÖREME
 » PTT GENEL MÜDÜRÜ OSMAN TURAL
 » Türkiye tanıtımında sivil seferberlik
 » TUTAP GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGE VE GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİ
 » WORLD TRAVEL CHANNEL İLE TURİZMDE YENİ BİR SOLUK – DEMET SABAN
 » YEŞİL İNCİ DOĞADAN GELEN MUCİZE BİTKİ ..YEŞİL ÇAY..
 » YUDUM “ CANIM TÜRKİYE’M” KLİBİ İLE TÜRKİYE’Yİ TANITA
Birincidergisi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Birincidergisi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Copyright © 2000-2012 Birincidergisi.com