3. Sayı | Kültür ve Sanat |
2060 Defa Görüntülenmiştir
ABD'Lİ UDİ SCOTT WILSON
Türkiye'nin ABD'li tanıtım elçisi... SCOTT WİLSON
Amerikalı müzisyen Scott Wilson, Efendi adlı grubuyla ABD’de Türk müziğinden örnekleri icra ediyor. 5 yaşından beri Yunan, Türk, Arap müziği dinleyen Wilson, 16 yaşında UD, bağlama çalmaya başlamış ve bir daha da bırakmamış. Türkiye onun ikinci vatanı artık. 
 
Türk gibi Amerikalı
ABD’li sanatçı Wilson Türkiye sevdalısı, Türk insanına hayran, Türkçe şarkılar seslendiren Ud, bağlama, kanun, klarnet gibi Türk enstrümanları icra eden yetenekli bir sanatçı. Sık sık Türkiye'ye gelerek çeşitli etkinliklere ve televizyon programlarına konuk olan sanatçı Türkiye ile ABD arasında kültür ve sanat elçiliği yapıyor.
T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başbakanlığın desteklediği “CANIM TÜRKİYE’M” eserine tanıtım klip’i çeken Wilson, 6 ilde yapılan çekimlere katıldı. TRT ve Denizli Valiliği'nin tertip ettiği Pamukkale Müzik festivalinde gönüllere taht kuran Wilson, 16 ülkeden sanatçıların katıldığı yarışmada 2009 yılında “Canım Türkiye’m” şarkısı ile birinci oldu. ABD’den Türkiye
 Tanıtımına Destek
New-York Belediye Başkanı Michael Bloomberg Türk müziğine verdiği destek ve yapmış olduğu kültürel çalışmalardan dolayı Wilson’a takdir yazısı gönderdi.
Kendi ülkesinde özellikle New-York' da birçok etkinlik de sahne alarak Türk müziğini kendi vatandaşlarına tanıtan ve sevdiren Wilson, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nca düzenlenen Türk gecelerinde de sahne almakta. Türkiye'nin gönüllü tanıtım elçisi olan Wilson’un Canım Türkiye'm tanıtım klibinin en önemli müzik kanallarında,  belgesel ve turizm kanallarının haricinde ABD ve birçok yabancı ülkede yayınlatılması için sponsor desteği gerekiyor.  
Multimedya
ABD den Türkiye Tanıtımına Destek
ABD den Türkiye Tanıtımına Destek
ABD den Türkiye Tanıtımına Destek
Diğer Makaleler
 » BURASI KUZEY KIBRIS
 » ALTINOLUK
 » ANTALYA
 » Azerbaycan
 » Çölde Teknoloji Raksı
 » Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Sayın Orhan Birdal
 » Dizilerden Daha Büyük Tanıtım Düşünemiyorum
 » GOYA
 » İnanç Rotası
 » Kartpostal Şehri Amasya
 » Kına Gecesi
 » Orhan GENCEBAY
 » SCHAUİNSLAND-REİSEN
 » T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımc
 » Turizim de 2012 Hedefleri
 » Turizm Cenneti Belek
 » TÜRK DAMAK TADINI VE YEMEKLERİNİ ORTADOĞU PAZARINA SUNAN KİŞİ
 » Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip BİRİNCİ ilçesi
 » Türkiyeyi karış karış gezen büyükelçi
Birincidergisi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Birincidergisi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Copyright © 2000-2012 Birincidergisi.com