3. Sayı | |
2992 Defa Görüntülenmiştir
SCHAUİNSLAND-REİSEN
SCHAUINSLAND-REISEN
90 yıldan beri tatil Konularındaki yetkinlik
 
1918 yılında kurulan Schauinsland-Reisen firması orta ölçekli ve herhangi bir holdingle bağlantısı Bulunmayan bir tur operatörü olarak Almanya’daki tur operatörleri arasında ilk 10’da, Avrupa’da ise ilk 20’de yer almaktadır. Yıllık 556 milyon Euro ciroya ulaşan Duisburg kökenli fi rma ile geçen 2010/2011 turizm sezonunda toplam 778.000 kişiı tatile çıktı. Geçen yıllar içerisinde esas itibarı ile oldukça yüksek sayılabilecek iki haneli büyüme rakamlarını yakalayarak sürekli ve kalıcı büyüyen başka bir tur operatörü Almanya’da mevcut değildir. Türkiye’nin yanı sıra Schauinsland-Reisen‘in ana destinasyonları Arasında Balear Adaları, Kanarya Adaları, Mısır, Tunus, Yunanistan ve uzak hedefl er olarak da Asya, Karibikler ve Yakındoğu bulunmaktadır.
 
O günden bugüne
Gerald Kassner, sahibi ve genel müdürü olarak 1997 yılından beri üçüncü kuşakta fi rmayı yönetiyor. Esas itibarı ile fi rma bugünkü genel müdürün büyük dedesi Sayın Erich Kassner senior tarafından önce nakliye, daha sonra ise otobüsçülük işletmesi olarak kuruldu ve geliştirildi. Yaklaşık 50 sene önce Schauinsland-Reisen uçak turizmine yöneldi ve bu anlamda uçak yolculuğunda en eski ve tecrübeli. Organizatörlerden birisi sayılıyor. Firmanın genel merkezi Duisburg’un iç limanında yer alıyor, 2011 yılının ilk baharında yaklaşık 220 çalışan genişletilerek yeniden inşa edilen binaya taşındılar. Tur operatörü olan fi rma yerleşim mahalli olarak Duisburg’a kendisini bağlı hissediyor, bu nedenle 2010 yılı yazından beri ikinci ligde başarı ile mücadele veren MSV Duisburg’un maçlarını oynadığı futbol stadı da Schauinsland-Reisen-Arena“ ismini taşıyor. Aynı şekilde Türkiye’nin turizm müdürlüğü ve önemli otel partnerleri de gayet başarılı biçimde Schauinsland-Reisen-Arena’da geniş bir kitleye reklam yapmaktalar.
 
Son derece esnek yapıya sahip dünya çapında ürün paleti
Schauinsland-Reisen ürün paketi çeşitliliğinde esneklik ve bireyselliğe verdiği büyük önemle müşterilerine hizmet seçiminde büyük imkanlar sunmakta. Firma kendi sektöründe Dynamic Packaging’in öncüsü kabul edilmekte. Pazarlama alanında Schauinsland-Reisen sadece Almanya, Avusturya, İsviçre ve Hollanda’daki 12.000 seyahat bürosu ile çaışmaktadır.

Schauinsland-Reisen ve Türkiye – her iki tarafa kazanç sağlayan bir ortaklık
Uzun yıllardan beri Schauinsland-Reisen Türkiye hedefl i tatil sunmakta, 2009 yılından beri de bu destinasyon için özel ve sayfa adedi giderek artan bir katalog yayınlanmakta. Burada sunulan paketler Sadece satış açısından son derece güçlü olan
akdeniz bölgesi değil Ege ile Türkiye’nin nabzını attığı İstanbul’a da yönelik seyahatleri içermekte. Barut, Defne, Crystal, Asteria, Delphin, Limak, Stone Group, Hane Sunis veya Titanic gibi isim yapmış otel zincirlerinin yanı sıra Sun Express, Sky, Tailwind, Corendon, Pegasus, Freebird ve tabii Turkish Airlines gibi isim yapmış Alman ve Türk uçak şirketleri de taşıma aracı olarak fi rmanın portföyüne dahil. 2010/2011 yılında yaklaşık 200.000 yolcu Almanya’dan Türkiye’ye getirildi. Bu anlamda Schauinsland-Reisen Türkiye’nin en önemli turizm Partnerleri arasında yer almaktadır.İçinde bulunduğumuz yıl açısından da Türkiye’ye Yönelik paketler daha da geliştirildi ve kalıcı bir büyüme başlatıldı.
 
Dedesi fi rmayı bir nakliye işletmecisi olarak kuran
ve önce otobüs, daha sonra da uçak seyahatleri ile son yıllarda sıra dışı fi kirleri ile seyahat organizatörü olarak piyasayı fetheden bir turizm profesyonelini harekete geçiren nedir? Duisburg’da bulunan iç limanın kulisinin önünde Schauinsland-
Reisen fi rmasının tek sahibi ve genel müdürü olan Gerald Kassner ile buluşuyoruz ve
Kassner bizim sorularımıza cevap veriyor.
 
Sayın Kassner, siz kurulu bir aile işletmesinin içinde doğdunuz: Gerçeği söyleyecek olursak: Ergenlik döneminizde hep bir şirketin genel müdürü olmayı mı, yoksa bir rock yıldızı mı olmayı tercih etmiştiniz? Aile işletmesinde işe başlamak benim için her zaman beklenen bir şeydi. Bugün artık geriye baktığımda, bunun dışında herhangi bir şey üzerinde ciddi olarak düşünmememin ne kadar şaşırtıcı olduğunun bilincine varıyorum. Ancak sonradan da bu karanın ne kadar doğru olduğu ortaya çıkıyor. Rock yıldızı olmayı zaten başaramazdım. Özel olarak seyahat ettiğiniz zaman, her şeyi pir profesyonel gözü ile incelemekten kaçınabiliyormusunuz? Özel olarak seyahat ettiğiniz zaman kendi beklentilerinizin Yerine gelmesini bekliyorsunuz. Ancak Ufak tefek hizmet aksaklıklarını göz ardı etmeyi
Yeğliyorum. Çünkü aslında her yerde bir hata olabilir. Ancak önemli olan çalışanların dostça ve Profesyonelce yaklaşmaları. Öte yandan sözleşmeli Partnerlerimize karşı ise son derece eleştirel Davranıyorum. Burada kendilerini rahat hissetmeleri
gereken müşterilerimi düşünüyorum.
Seyahat yaparken sizin kendinizi palmiyelerin üzerinde hissetmenizi sağlayan şey nedir? Çok yolculuk eden birisi olarak gayet rahatım.
İnsan farklı mantalite ve alışkanlıklar ile karşılaşacağını bilmeli. Bagajlarımın kaybolması ve en kötü ihtimalle birkaç gün elimdekilerle idare etmem gerektiğinde çok kızıyorum. Otel ve restoranlardaki kötü hizmet ise artık günümüze uygun değil. Örneğin kısa bir süre önce Nepal’de bindiğim takside kazıklanmak beni son derece kızdırdı. Turist olarak otel, uçak ve kiralık araba gibi şeyleri internet ortamında kendiniz bulabilirsiniz. Öyle ise müşteri olarak sizden paket tatil almanın anlamı
ne?
Bunun birçok nedeni var. Bir yanda organizatörlerin Sunduğu hizmetler son derece kapsamlı, Diyelim ki Schauinsland örneğinde olduğu gibi Gayet esnek biçimde size hitap eden ürünü kendiniz Oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca çoğu zaman Organizatörlerin sunduğu hizmetler tek başınıza Yapacağınız rezervasyondan çok daha ucuz. Tabiien önemlisi de bu tür organizasyonların sağladığı Güvenlik.
Acil durumlarda, yani yeterli hizmeti alamadığınızda ve finansal güvenlik açısından tur operatörü Müşterisine çok daha iyi hizmet verebiliyor.
 
Uzun yıllardan beri Schauinsland-Reisen Türkiye’de tatil hizmetleri veriyor, 2009 yılından beri de yaz için tam 336 sayfa kalınlığında bir katalog yayınlıyor. Bir turizm beldesi olarak Türkiye’nin avantajlarını nasıl
görüyorsunuz?
Türkiye’de mükemmel bir turizm altyapısı oluştu. Otellerin sunduğu hizmet, ister büyük, ister küçük tüm müşterilerin isteklerine cevap verebiliyor. Aynı şekilde rekabet ortamındaki fi yat-performans ilişkisi de diğer destinasyonlara göre son derece cazip.Türkiye’deki gelecekteki planlarınızı nasıl görüyorsunuz? Gelecek yıl için kapasitenizi arttıracakmısınız?Schauinsland Reisen Türkiye’de en hızlı büyüyen organizatörlerden birisi. Bizler yıllardan beri bu ülkeye yüksek enerji ve hırs ile yatırım yapıyoruz. Parasal yatırımlarla birlikte içinde bulunduğumuz yıl için oldukça yüksek, iki haneli bir artış bekliyoruz. Bu konuda gösterdiğimiz çaba kısa vadeli değil, aksine stratejik olarak oldukça uzun vadeli olarak Tasarlandı. 
Multimedya
SCHAUİNSLAND-REİSEN
Diğer Makaleler
 » BURASI KUZEY KIBRIS
 » ABD'Lİ UDİ SCOTT WILSON
 » ALTINOLUK
 » ANTALYA
 » Azerbaycan
 » Çölde Teknoloji Raksı
 » Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Sayın Orhan Birdal
 » Dizilerden Daha Büyük Tanıtım Düşünemiyorum
 » GOYA
 » İnanç Rotası
 » Kartpostal Şehri Amasya
 » Kına Gecesi
 » Orhan GENCEBAY
 » T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımc
 » Turizim de 2012 Hedefleri
 » Turizm Cenneti Belek
 » TÜRK DAMAK TADINI VE YEMEKLERİNİ ORTADOĞU PAZARINA SUNAN KİŞİ
 » Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip BİRİNCİ ilçesi
 » Türkiyeyi karış karış gezen büyükelçi
Birincidergisi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Birincidergisi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Copyright © 2000-2012 Birincidergisi.com