3. Sayı | Belediyeler |
4654 Defa Görüntülenmiştir
Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip BİRİNCİ ilçesi

Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip BİRİNCİ ilçesi KEÇİÖREN

Türkiye de bazı ilçeler nüfus yoğunluğu bakımından birçok illerden ekonomik, sosyal ve nüfus oranları bakımından daha büyüktür. Başkent Ankara’nın merkez metropol ilçesi Keçiören de Türkiye’nin nüfus bakımından en büyük ilçesi olma özelliğine sahiptir.


Başbakan Erdoğan da Başbakanlık Konutunun yanı sıra sekiz yıldır Keçiören’de İkamet etmektedir.

 

2003 yılında Başbakan Erdoğan'ın taşınmasının ardından başkentin gözde ilçeleri arasına giren Keçiören, nüfus itibariyle de Türkiye'nin en büyük ilçesi oldu.


1984
yılında ilçe olan Keçiören'in nüfusu 1 milyona yaklaşmıştır. Çubuk çayının iki bölüme ayırdığı ilçe'nin 47 mahallesi, 3 beldesi bulunmaktadır. Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı hazırlıkları sırasında karargâh olarak kullandığı Ziraat Mektebi binası, bugün Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü olarak kullanılmaktadır. Atatürk'ün kullandığı oda ise koruma altına alınmıştır, O dönemin eşyaları sergilenmektedir.


Dünyanın en büyük yapay şelalesi ile Türkiye'nin en büyük ikinci akvaryumuna ev sahipliği yapan Keçiören, Estergon kalesi, Ankara evi, Botanik parkı, teleferik ile başkentlilerin yaşamak istediği yerleşim bölgelerinin başında yer aldı.


Bir yılda on yıllık asfaltın döküldüğü Keçiören’de altyapı alanındaki çalışmalar Ankara’da belediyecilik örneği olurken kültürel alandaki faaliyetler de başkentin kültür damarlarını besliyor. Ayrıca sosyal hayatı canlı tutmak için Belediye tarafından kadınlara, çocuklara ve engellilere yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmalar büyük dikkat çekiyor


KEÇİÖREN’DE HİZMET “ENGEL” TANIMIYOR

Keçiören Belediyesi, belediye binası önündeki alanı engelliler için yeniden düzenledi. 'Engelsiz Kent Meydanı' projesiyle belediye önündeki yolu hizmet binasının içine kadar engelliler için yeniden düzenleyen Keçiören Belediyesi, böylece kamu kurumları arasında projeyi gerçekleştiren ilk kurum oldu.

Multimedya
Keçiören Belediyesi
Keçiören Belediyesi
Keçiören Belediyesi
Keçiören Belediyesi
Keçiören Belediyesi
Keçiören Belediyesi
Diğer Makaleler
 » BURASI KUZEY KIBRIS
 » ABD'Lİ UDİ SCOTT WILSON
 » ALTINOLUK
 » ANTALYA
 » Azerbaycan
 » Çölde Teknoloji Raksı
 » Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Sayın Orhan Birdal
 » Dizilerden Daha Büyük Tanıtım Düşünemiyorum
 » GOYA
 » İnanç Rotası
 » Kartpostal Şehri Amasya
 » Kına Gecesi
 » Orhan GENCEBAY
 » SCHAUİNSLAND-REİSEN
 » T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımc
 » Turizim de 2012 Hedefleri
 » Turizm Cenneti Belek
 » TÜRK DAMAK TADINI VE YEMEKLERİNİ ORTADOĞU PAZARINA SUNAN KİŞİ
 » Türkiyeyi karış karış gezen büyükelçi
Birincidergisi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Birincidergisi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Copyright © 2000-2012 Birincidergisi.com