24. Sayı | |
1512 Defa Görüntülenmiştir
2013 Ankara Shopping Fest Başladı

Ankara’yı marka şehir haline getirme hedefiyle ilk adımı atılan Ankara Shopping Fest (ASF-Ankara Alışveriş Festivali)’in ikincisi, Amerikalı top model Emily Didonato’nun Kentpark Alışveriş Merkezi’nde vurduğu gong ile başladı

Festivalin açılışına Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Ankara Shopping Fest İcra Komitesi Başkanı Yüksel Tavaşan, ATO üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. ATO Başkanı Bezci, açılışta yaptığı konuşmada, Ankara’da bir festival düzenlemenin hayali olduğunu ve geçen yıl gerçeğe dönüştürülen bu hayalin bu yıl da geleneğe dönüştürülmesi için adım atıldığını söyledi. Geçen yıl düzenlenen alışveriş festivalinin önemli başarılara imza attığını kaydeden Bezci, “Şimdi önümüze koyduğumuz hedef Cumhuriyetimizin 100 yılı olan 2023’te Ankara’nın bir marka şehir olarak dünyada hak ettiği yeri almasıdır” dedi.

Bezci, bu yılki festival kapsamında 222 araç hediye edeceklerini, hatırlatarak, 7 Temmuz'a kadar Ankara'dan alışveriş yapan tüketicilerin her 25 liralık alışveriş karşılığında bir çekiliş hakkı kazanacaklarını belirtti. Festivalin yüzde 50'lere varan indirimlerle tüketicileri memnun edeceğini kaydeden Bezci, 24 gün boyunca Ankara'nın renkli etkinliklere ev sahipliği yapacağını ifade etti.

Ankara Shopping Fest İcra Komitesi Başkanı Yüksel Tavşan da yaptığı konuşmada Ankara’nın bir cazibe merkezi haline gelmesi için yurt içi ve yurtdışında reklam çalışmaları yaptıklarını, kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Ankara Shopping Fest’in geleneğe dönüştürülebilmesi için yapılacakları sıralayan Taşvan, “Ankara esnafı, Ankara tüccarı bu işi sahiplenmeli. İşte o zaman bu festival anlam ifade eder. Zira bu işin katalizörü mağazalardır. Festivalin geleneksel hale gelmesini istiyorsak tüketicinin güvenini zedelemeden uygun fiyatlarla satış yapılması gerekiyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Amerikalı top model Emily Didonato sahneye geldi ve Kentpark AVM’nin logosunun da bulunduğu gonga vurarak festivalin başladığını duyurdu.

Flamenko müziği ve dans gösterilerinin yer aldığı gecede, tahtabacak ve jonglör gösterileri yer aldı. Gecede havai fişek gösterileri de yapıldı.

Diğer Makaleler
 » ‘’ Yüzyıllara Meydan Okuyan ŞİREHAN Kapılarını Açıy
 » 2013 Ankara Shopping Fest
 » Ankara Shooping Fest 2013
 » Kapadokya’nın zirvesi Uçhisar
 » Keçiörende Değişim Farkediliyor !
 » Kırşehir Dernekler Federasyonu’na başarı Plaketi
 » Meşk-i Teras
 » Röportaj; Leman Kültür Ceo’su Kemal Şentürk
 » Türkiye Tanıtımında Yeni Dönem
 » Tutap tarafından Unesco Dünya mirası Türkiye tanıtım projesi h
 » Unesco Dünya Mirası Projesi
Birincidergisi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Birincidergisi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Copyright © 2000-2012 Birincidergisi.com