12. Sayı | Festivaller |
1617 Defa Görüntülenmiştir
DÜNYA ANKARA’YI TANIYACAK
Ankara Alışveriş Festivali’nde hedef 1 Milyon Turist
8 Haziran - 1 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılacak Ankara Alışveriş Festivali (ASF -  Ankara Shopping Fest), Ankara’yı marka kent haline getirmek konusunda önemli bir adım olacak. Festivalin amacı Ankara’yı dünyaya tanıtmak, marka şehir haline getirmek ve festival boyunca alışveriş, kültür ve eğlence merkezine dönüştürmek...
Alışveriş Festivali, Başkent’in turizm potansiyelini harekete geçirecek düzenlemeler gerçekleştirecektir. Festival, 1 milyon turist ve 3,6 milyar lira ciro hedefiyle yola çıktı.  Festivalin Ankara’yı, dünyanın önemli alışveriş destinasyonları arasına sokması bekleniyor.
Festivalde Şok İndirimler
Çağlar boyunca üç önemli uygarlığa başkentlik yapan, 4,5 milyonluk nüfusu ile Türkiye’nin ikinci ve dünyanın 45’inci en büyük metropolü olan Ankara, şimdi, 50 müzesi, ören yerleri,  alışveriş merkezleri, çarşıları, ticaret alanları, üniversiteleri, hastaneleri, teknoparkları, bahçeleri, yeşil alanları, termal tesisleri, kaplıcaları, otelleri ile Türkiye’nin “Yeni Alışveriş Cenneti” olmaya hazırlanıyor. 
8 Haziran'da Antares Alışveriş Merkezi'nde başlayacak olan festival süresince yaklaşık 40 alışveriş merkezinde, cadde üstü ve sokak aralarında bulunan mağazalar ürünlerini indirimli olarak satışa sunacak. Cumartesi günü, alışveriş merkezleri ve cadde mağazalarında 24.00'e kadar devam edecek uzun alışveriş geceleri yapılacak. Ankara, festival süresince ışık, lazer ve havai fişek gösterilerine sahne olacak. Ankara’nın Kızılay, Ulus, Çankaya, Bahçelievler, İzmir Caddesi, Sakarya Caddesi başta olmak üzere 66 noktasında etkinlikler, gösteriler düzenlenecek.
Ankara Kültür ve Sanata da Doyacak
Ankara Alışveriş Festivali sırasında Başkent sadece indirimlere değil, kültür ve sanat etkinliklerine, sanatçı ve yazarlara da ev sahipliği yapacak.
23 gün boyunca çok sayıda sanatçı ve müzik grubunun konserler vereceği Ankara’da, adı açıklanmayan sürpriz bir dünya yıldızı da sahne alacak. Pek çok kitabevi, yazarları okurlarıyla buluşturacağı imza günleri düzenleyecek.
Ankara Alışveriş Festivali, Lefkoşa, Tahran, Moskova, Stockholm, Kopenhag, Londra, Amsterdam, Düsseldorf, Köln, Frankfurt, Viyana, Brüksel başta olmak üzere dünyanın önemli merkezlerinde tanıtılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün çalışmasıyla bazı şehirlerde ASF afişleri reklam panolarında sergilenecek.
 
 
Diğer Makaleler
 » ATO BAŞKANI SALİH BEZCİ
 » 22. Kırklareli Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali
 » 23. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali
 » Ağrı Buz Mağarası
 » AKDAMAR KLİSESİ
 » ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MELİH GÖKÇEK
 » ANKARA VALİSİ ALAADDİN YÜKSEL
 » BEYAZ GÜVERCİN KISA FİLM YARIŞMASI
 » Bir Yanı Çöl, Bir Yanı Deniz TUNUS
 » Bozova’da Keşkek Festivali
 » CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL
 » Gazlıgöl Kaplıcası
 » İBRAHİM ÇALLI
 » Keşkek
 » Kuş Gözlemciliği
 » Pamukkale’de Uçmak
 » PAPATYA
 » ŞERBETLERİMİZ
 » TELİF HAKLARINI KORUMA VE KORSANLA MÜCADELE KAMU SPOTU HAZIRLANACA
 » Türkiye’de ‘Halı Sektörü’ Denildiğinde Akla İlk Gaziante
 » TUTAP BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
 » Yalnız ve Mağrur
 » Zenginliklerimizin Farkında mıyız?
Birincidergisi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Birincidergisi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Copyright © 2000-2012 Birincidergisi.com