12. Sayı | Röportaj |
1613 Defa Görüntülenmiştir
TELİF HAKLARINI KORUMA VE KORSANLA MÜCADELE KAMU SPOTU HAZIRLANACAK.
 
Telif hakları ihlalleri ve korsanla mücadelenin sosyal sorumluluk kapsamında değerlendirilerek kamuoyunun daha fazla duyarlı olması hususunda RTÜK destekli kamu spotu hazırlanarak TV’lerde yayınlatılacaktır. Bu çalışmanın etkisini artırmak için TUTAP’ın öncülüğünde oluşturulan Platform Yönetimi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve tüm Meslek Birlikleri ile istişare etmekte ve ortak kararlar almaktadır. Spot
 
Telif haklarını koruma ve korsanla mücadelenin sosyal sorumluluk kapsamında olmasını sağlamak amacı ile kamu kpotu hazırlanacaktır. Ülkemizin tanınmış kişilerinin yer alacağı spotun en önemli amacı kamuoyunu bilinçlendirmek, duyarlı hale getirmek ve bu alanda yapılan istismarın ülke ekonomisine, sanatçılara, eser sahiplerine, yayıncılara ve yapımcılara verdiği zararları ortaya koymaktır. Başta Kültür ve Turizm Bakanımız olmak üzere birçok tanınmış, sevilen ve hayran kitleleri olan sanatçılarımızın bu spot içerisinde yer alması kamuoyundan büyük ilgi görecek ve telif hakları ihlali ile korsan ürünler yüzünden mağduriyet yaşayan tüm kesimlerin maruz kaldığı duruma, ülkemiz ekonomisinin bu alanda yaşadığı kaybın tüm vatandaşlarımızın haklarının ihlali olduğuna da dikkat çekilecektir. 
 
Diğer Makaleler
 » ATO BAŞKANI SALİH BEZCİ
 » 22. Kırklareli Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali
 » 23. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali
 » Ağrı Buz Mağarası
 » AKDAMAR KLİSESİ
 » ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MELİH GÖKÇEK
 » ANKARA VALİSİ ALAADDİN YÜKSEL
 » BEYAZ GÜVERCİN KISA FİLM YARIŞMASI
 » Bir Yanı Çöl, Bir Yanı Deniz TUNUS
 » Bozova’da Keşkek Festivali
 » CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL
 » DÜNYA ANKARA’YI TANIYACAK
 » Gazlıgöl Kaplıcası
 » İBRAHİM ÇALLI
 » Keşkek
 » Kuş Gözlemciliği
 » Pamukkale’de Uçmak
 » PAPATYA
 » ŞERBETLERİMİZ
 » Türkiye’de ‘Halı Sektörü’ Denildiğinde Akla İlk Gaziante
 » TUTAP BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
 » Yalnız ve Mağrur
 » Zenginliklerimizin Farkında mıyız?
Birincidergisi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Birincidergisi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Copyright © 2000-2012 Birincidergisi.com