3. Sayı | Elçilikler |
1857 Defa Görüntülenmiştir
Türkiyeyi karış karış gezen büyükelçi
KAZAKİSTAN’IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ TÜYMEBAYEV TÜRKİYE’Yİ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev Türkiye’deki görevine başladığı Ekim 2010 tarihinden beri Türkiye’nin çeşitli bölgelerini ziyaret etmeye devam etmektedir.

Bugüne kadar Bursa, Adana, İzmir, Manisa, Erzurum, Antalya, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Ordu, Bodrum, Kocaeli ve diğer illere çalışma ziyaretlerinde bulunan Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, bu ziyaretler kapsamında beraberinde Kazakistan’ın ünlü sanatçılarını da götürerek Kazakistan Bağımsızlığının ve Kazakistan-Türkiye ilişkilerinin 20. yılının kutlamasını yapmaktadır. Türkiye’nin her ilinde Kazakistan hakkında fotoğraf sergileri açılmakta ve Kazakistanlı sanatçılar milli kıyafetleriyle Türk seyircileri, milli müzikleri ile coşturmaktadırlar.

Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Tüymebayev diğer ülkelerin Büyükelçilerinin aksine sık sık elçilik dışında etkinliklere katılmakta, farklı şehirlere ziyaretler gerçekleştirmekte ve iki ülke arasında çok daha ileri düzeyde Kültürel, Sanatsal ve Sosyal alanlarda işbirliği yapılması için yoğun gayret sarf etmektedir. Kendi Ülkesinin Türkiye de tanıtımını yaparken Türkiye’nin de Kazakistan da yürüttüğü tanıtma faaliyetlerine öncülük etmektedir.
 
Multimedya
Kazakistan
Kazakistan
Diğer Makaleler
 » BURASI KUZEY KIBRIS
 » ABD'Lİ UDİ SCOTT WILSON
 » ALTINOLUK
 » ANTALYA
 » Azerbaycan
 » Çölde Teknoloji Raksı
 » Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Sayın Orhan Birdal
 » Dizilerden Daha Büyük Tanıtım Düşünemiyorum
 » GOYA
 » İnanç Rotası
 » Kartpostal Şehri Amasya
 » Kına Gecesi
 » Orhan GENCEBAY
 » SCHAUİNSLAND-REİSEN
 » T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımc
 » Turizim de 2012 Hedefleri
 » Turizm Cenneti Belek
 » TÜRK DAMAK TADINI VE YEMEKLERİNİ ORTADOĞU PAZARINA SUNAN KİŞİ
 » Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip BİRİNCİ ilçesi
Birincidergisi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Birincidergisi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Copyright © 2000-2012 Birincidergisi.com