12. Sayı | Festivaller |
1633 Defa Görüntülenmiştir
ANKARA VALİSİ ALAADDİN YÜKSEL
 
 
Vali Yüksel “Ankara'yı marka şehir yapmak, kentin turizmine, ekonomisine katkı sağlamak ve tanıtmak amacıyla düzenlenen festival, 8 Haziran'da Antares Alışveriş Merkezi'nde başlayacak. Festival boyunca alışveriş merkezleri ile cadde mağazalarında özel indirim ve kampanyalar düzenlenecek” dedi. 
 
 
Ankara Valisi Alâaddin Yüksel de “Uygarlıklar bakımından kentler uygarlıkları, uygarlıklar da kentleri sembolize eder. Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti Başkenti Ankara, tarihin her döneminde küresel vizyonun önemli bir aktörü olarak rolünü devam ettiren bir dünya kentidir.”diyerek  Ankara’nın, 5 bin yıllık tarihi içerisinde tarihin her döneminde rolünü layıkıyla yerine getiren bir şehir olduğunu söyledi. Medeniyet tarihinde 3 kez başkentlik yapan başka bir yerleşim yeri olmadığına değinen Vali Yüksel, ''Ankara tarihin önemli medeniyetlerine başkentlik yapmıştır. Dolayısıyla tarih boyunca bu topraklarda rolünü devam ettiren Ankara, şimdi yeni dünya şehri tanımı içerisinde rollerini yerine getirecektir'' diye konuştu.
 
Diğer Makaleler
 » ATO BAŞKANI SALİH BEZCİ
 » 22. Kırklareli Karagöz Kültür, Sanat ve Kakava Festivali
 » 23. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali
 » Ağrı Buz Mağarası
 » AKDAMAR KLİSESİ
 » ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MELİH GÖKÇEK
 » BEYAZ GÜVERCİN KISA FİLM YARIŞMASI
 » Bir Yanı Çöl, Bir Yanı Deniz TUNUS
 » Bozova’da Keşkek Festivali
 » CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL
 » DÜNYA ANKARA’YI TANIYACAK
 » Gazlıgöl Kaplıcası
 » İBRAHİM ÇALLI
 » Keşkek
 » Kuş Gözlemciliği
 » Pamukkale’de Uçmak
 » PAPATYA
 » ŞERBETLERİMİZ
 » TELİF HAKLARINI KORUMA VE KORSANLA MÜCADELE KAMU SPOTU HAZIRLANACA
 » Türkiye’de ‘Halı Sektörü’ Denildiğinde Akla İlk Gaziante
 » TUTAP BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
 » Yalnız ve Mağrur
 » Zenginliklerimizin Farkında mıyız?
Birincidergisi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Birincidergisi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Copyright © 2000-2012 Birincidergisi.com