3. Sayı | Belediyeler |
3208 Defa Görüntülenmiştir
ALTINOLUK
Alp dağlarından sonra oksijen yoğunluğu en fazla olan Turizm merkezi ALTINOLUK
Altınoluk coğrafi konumu dolayısıyla ayrıcalıklı bir beldedir. Altınoluk’ta herkese hitap edecek yaşam alanları mevcuttur. Kaz Dağları’nın eteğinde bulunuyor olması dolayısıyla oksijen konusunda oldukça zengin. Dünyada Alp dağlarından sonra oksijen yoğunluğu en fazla yer olan Altınoluk; birçok astım hastasının şifa kaynağıdır. 

CASTRO – ALTINOLUK KARDEŞ ŞEHİR
Çeşmelerinden akan suyun hem içilebiliyor hem de aynı su ile yıkanabiliniyor olması da her yerde bulunamayacak eşsiz bir hediyedir. Ayrıca her yıl yapılan titiz denetimler sonrasında almaya hak kazanılan, 6 tane mavi bayrağın dalgalandığı plaj sayısıyla da dikkat çeken bir belde. Tatil denince akla gelen ve herkes tarafından değişen bütün unsurları içinde barındıran Altınoluk’a gelmek için herkes kendine ait bir neden bulabilmekte. Gerek havası, gerek masmavi denizi, gerekse de tarihi dokusu sayesinde Altınoluk, birçok turizm bölgesi arasından sıyrılmayı başarmıştır. Eşsiz doğal güzelliklerinin yanı sıra en önemli kültürel zenginliği tarihi Antandros kentidir. Yaklaşık 2800 yıllık geçmişe dayalı bu arkeolojik zenginlik geçmişten geleceğe kent ve yaşam kültürümüze ışık tutan en önemli kaynaktır. Antandros’da gerçekleştirilen son kazı çalışmalarında Antandros yerleşiminin Troia Savaşı’na kadar eski döneme gittiğini gösteren bulguların ipuçları ele geçmeye başlamıştır. Troia Savaşı’ndan kaçan, çocuklarının Roma İmparatorluğu’nu kurduğu Aeneas’ın, Antandros’a gelerek gemi yaptığı ve bu gemi ile Castro’ya gittiği tespit edilmiştir. Bu çerçevede İtalya’nın Castro kenti ile Altınoluk arasında “Kardeş Kent” sözleşmesi imzalamak için Temmuz ayında İtalya’ya giderek “Kardeş Şehir Protokolü”nü imzalamış bulunmaktayız. Karşılıklı yapılan ziyaretlerde, Antandros’ta yapılacak antik gemilerle (AB destekli), Roma İmparatorluğu’nun efsanevi kurucusu Aeneas’ı yeniden Roma’ya götürme projesinin hayata geçirilmesi konusunda fikir birliği sağlanmıştır. Altınoluk ve Antandros’un yurtdışında tanıtımına yönelik çalışmalarda sürdürülmektedir.

FESTİVAL
Her yıl Temmuz ayının sonu Ağustos ayının başında 3 gün süren Altınoluk Antandros “Yaşama Saygı” Kültür ve Sanat Festivali’nin Bu yıl 17.sini düzenlenmiştir.

YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN İLGİ ODAĞI
Körfez turizmine önemli katkıları olan Altınoluk, yapılan girişimler sayesinde artık yerli turist dışında yabancı turistler içinde ilgi çeken ve tercih edilen bir belde olma yolunda. Kısaca Altınoluk, 10 numaralı ilin 1 numaralı beldesi olarak turizm açısından ilk akla gelenler arasında yer almayı başaran, turizme olan katkısı göz ardı edilemez bir beldedir 
Multimedya
Altınoluk
Altınoluk
Altınoluk
Diğer Makaleler
 » BURASI KUZEY KIBRIS
 » ABD'Lİ UDİ SCOTT WILSON
 » ANTALYA
 » Azerbaycan
 » Çölde Teknoloji Raksı
 » Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Sayın Orhan Birdal
 » Dizilerden Daha Büyük Tanıtım Düşünemiyorum
 » GOYA
 » İnanç Rotası
 » Kartpostal Şehri Amasya
 » Kına Gecesi
 » Orhan GENCEBAY
 » SCHAUİNSLAND-REİSEN
 » T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımc
 » Turizim de 2012 Hedefleri
 » Turizm Cenneti Belek
 » TÜRK DAMAK TADINI VE YEMEKLERİNİ ORTADOĞU PAZARINA SUNAN KİŞİ
 » Türkiye'nin en fazla nüfusa sahip BİRİNCİ ilçesi
 » Türkiyeyi karış karış gezen büyükelçi
Birincidergisi.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Birincidergisi.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Copyright © 2000-2012 Birincidergisi.com